Yara-Areena pois käytöstä!
20.11.2020 17:42 Uutiset / Pääsivusto

Yara-areena pois käytöstä!

Toisinaan tuntuu, että ansiokas työ ei saa arvoisaansa kiitosta. Näin kävi ikävä kyllä Yara-areenan kohdalla… Viime päivän myrsky teki tuhojaan hallille repien aiemmin paikatun sauman uudelleen ja tehden lisäksi muutamia muitakin reikiä hallin seinämiin. Seuramme Johtokunta kokoontuu alkuviikosta asian tiimoilta ja päättää jatkosta. Tällä hetkellä hallia ei voi käyttää ja ikävä kyllä se sattuu juuri pahasti talvikauden kynnyksellä. Pahalta tuntuu, niin junioreiden kuin pyytteetöntä työtä tehneiden talkoilijoiden puolesta…

Hallin tilanteesta ilmoitetaan joukkueille mahdollisimman pian. Lisätietoa voi tarvittaessa kysyä seuramme yhteyshenkilöiltä halli-asioihin liittyen.


   
Lisää uutisia
Siilinjärven Palloseura ry
«  Marraskuu   »
Kategoriat